top of page
פוסטים אחרונים

טמבור גולש - פרק ה'- דלת אחורית

משחק הכתיבה היומנאית הוא לחזור לעצמי בגרסאות משתנות, לתת לסיבה להסתובב סביבי עד שכמחול סופי שנינו מתמזגים צונחים לרשת, עפים בחזרה, עד שמתי שהוא מנתי הבינארית, מערך רציף של נתונים בהמשכים, תתגלגל בלעדי. מכל עבר ניבטים אלי אלו שאימצו את משחוק המציאות כדרך ההבנה שלהם. ההתחברות איתם/ן קלה לי יותר. בשיח גלריה שואלת אותי בחורה, בת גילי, מה אני עושה. כותב אני אומר לה. ברשת. אההה אני רק ספרים ועיתונים היא עונה ואני מסכם בצער, אבל יצא פאנץ', שאם כך יש מצב שלא נפגש אף פעם. היא נעלבת. ואני מתעצבן על עצמי וכבר מראש יודע שאתעצבן שוב כשאכתוב, אם אכתוב, שהרי רק לפני רגע נהניתי (התבשמתי בתשומת הלב) כמדריך תיירות מקומי מגלה לקבוצת שיח גלריה "בויס בויס בויס" את משעול אהבות קודמות, דרך מוסתרת ממשונע לבנימיני.

בשקיעה של שישי בהק האופק בכתום. בשבת היתה השקיעה אפרפרה כמו ציורים של טרנר. בשישי ראיתי את יוסי רק בערב, כשחזרתי מהים. אין מה לדבר על "המצב" אז דיברנו על השריטה במוח של מכורי הגלישה והכוח שלה שבזכותו אולי יתיישר ה"מצב". בשבת שהתראינו שוב, צרפת במצב של אלפא אדום והרשת הישראלית מלאה בצהלות שמחה לאיד הוא אמר לי "והשרוטים מחוץ לים". הים היה חלק ונהדר חתרתי עם הסאפ הארוך והכבד מעבר לקו של נמל יפו, להיכן שאפשר לראות את אורותיהן של הרצליה ואשדוד. דמויות חדשות באות להפיח חיים במקום אולי בזכותן יתהפכו העניינים. אמיר ואני קבענו להתראות מחר, כרגיל.

זווית ANGLE

סטיית המסלול שפונה הגולש מעל פני הגל לפני שהוא נשבר לפני שלב המים הלבנים. בעוד שגולשים מתחילים יורדים עם הגל בזוית ניצבת לקו החוף, גולשים מנוסים יורדים בזווית כשהם מקבילים למדרון כתף הגל. לאחר שלומדים לעמוד, לומד הגולש לפנות בזוית, לימין או לשמאל, בהתאם לגל. פניית זווית היא הבסיס לכל תנועות הגלישה. ב-1915 כתב הסופר ג'ק לונדון בהשתאות על התנועה האלכסונית של הגולשים בחוף וואיקיקי, מציין שבביקורו הקודם, לפני שבע שנים, הוא לא ראה סוג ביצועים שכזה. המילה "לאלא" היא הביטוי בהוואי לזווית. בעברית משתמשים ב"לחתוך", "לגזור", "להחליק"

דלת אחורית BACK DOOR

להתחיל גלישת צינור מאחורי מקטע גל שהחל ליפול; זאת אומרת אותו חלק שנשבר, לפני הקו המתפתל של הגל, אבל לא יותר מדי קדימה שהופך את תפיסת הגל משימה בלתי אפשרית. בשנות ה-60 וה-70 נקראה הדלת האחורית "החדר הירוק". להיכנס בדלת האחורית נחשב לתמרון מתקדם, לא קשה אך דורש קור רוח, יד ורגל יציבה וניסיון בגלישת צינור. כדי להיכנס בדלת האחורית בדרך כלל חותרים הגולשים לצד המרוחק של גלים בצורת טריז משולש ואז הם חותכים לאורך הקנה בשיא הגל מיד לאחר שנעמדים. הנוף בדרך לדלת האחורית הוא מרהיב כשהגל מקבל צורת צינור מושלמת לפני שהגולש נעלם בתוכו

סיימתי לקרוא את אוליבר טוויסט . הפעם בהוצאת "הדוב"/ש. פרידמן המתרגם אליעזר כרמי. ההוצאה מ-1949 כשעל הספר מודפס מחירו 250 פרוטות. ספרתי וזאת הפעם החמישית שאני קורא את הספר, כל עשור. כחידוש לקריאות העבר זמין ברשת הארות מרחיבות על הספר: גליה בנזימן –אוליבר טוויסט זה אני ואלינער ברקת. במקביל במסגרת שיעורי הבית לגרסה 2 של הרב-מכר קראתי את ספרה של אל תלכי לשם/הדסה בן-עתו. יובל אלבשן מכוון ביקורתו לסגנון הספר שכתוב לעיתים כטענה שאי אפשר להפריכה. מצאתי את העובדה, שבן-עתו ואני חולקים אותה בעיית סגנונית, מחמיאה אבל חייב לקחת לתשומת לבי שמותר ורצוי קצוות פתוחים בעיקר בעלילות המשנה, לתת לקצב

.לאחות את החסר ולקורא את מרווח הדילוג/השלמה

הסיבה הפעם לבלבול ועיכוב בהשלמת הרשומה הוא הפיגוע בצרפת. אז כן הוא צויין בסופשנחת, אז מה

RIDSA - LA C'EST DIE

ארכיון
Follow me
  • SoundCloud Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Google+ Basic Square
  • Tumblr App Icon
  • Blogger App Icon
  • Pinterest App Icon
bottom of page