top of page

בדיון

מ-2009 החל ורדן לכתוב בדיון. "הצב", סיפורו הראשון, שגיבורו ספק סמים בדרך ללקוח, מתחיל רצף סיפורים שימשיכו להיכתב במהלך השנים עבור תחרות סיפורי הארץ שהקו המשותף להם הוא מספר המילים: 2500, וגיבור שהוא זכר בעל יכולת הישרדות גבוהה. הרקע ל"פגישת מחזור" ו"ארוחת בוקר ישראלית" הוא חברות בין גברים לאורך שנים.

"נטאשה נטשה" הוא על חברות עם נשים.

בנוסף לסיפורים קצרים המתרחשים בהווה כתב ורדן שני סיפורי מד"ב ארוכים. "יומני שי-פרעה" שנכתב ב-2011 מתרחש עכשיו בדיזנגוף סנטר. למשחק לוחמי "שי-פרעה" נוחתים מגלקסיית "שק הפחם" לשחרר שבוי אנושי. כתיבת "יומני שי-פרעה" הושלמה והנובלה נמצאת בפיתוח הפקת אירוע משחק משפחתי. "עלילות יוסף קיש והקאטה הסגולה", פנטזיה בתהליך כתיבה, מתרחש בשנת 2191. חודש לפני חגיגות ה-300 של העיר חדרה מצליח יוסף קיש, בן אצולה ישראלית שירדה מנכסיה, להימלט מאימת אחיו היישר לקנוניה פוליטית עולמית שסיפור אהבה בצידה.

עלילות יוסף קיש

והקאטה הסגולה

גלי פחד נשרו ממצחו של יוסף קיש ה-14 בחצותו את קו הדלת. עברו שלושה שבועות, מביקורה האחרון של אמאל'ה, אמו השנייה, ולראשונה אזר כוח ואומץ לצאת מיחידת הדיור שלו בקומת הגג של "מגדל קיש". לולא קדימוני חגיגות ה-300 לחדרה שהתריאו במוחו רצף של השפלות פומביות הצפויות משני אחיו היה מעדיף יוסף לחכות לאמאל'ה ללא תנועה שכוב על מיטתו, כפות ידיו פונות למסך- תקרה, מבטו נעוץ במסכי הקירות  מאשר להסתכן ולצאת מהחדר. תמונת הצפוי לו מאחיו בחגיגות הפחידו אותו כך שהיה חייב לברוח, לצאת מהבית איכשהו. המחשבה על העתיד אילצה אותו להפסיק להסתפק במועט כדי שיוכל  לקום על רגליו ולעזוב.....

 

 

  • Blogger App Icon

לקריאה:

יומני שי-פרעה

מפרקי שִי-פַרעֹה התמלאו באוויר. שי-פרעה היא כלי לחימה ממוחשב לטווחים רחוקים. ששת מפרקיה חיברו שבעה מבנים מעגליים מפותלים לתוך עצמם ככרוכיות ענקיות. אחת מהן, הכרוכית העורפית התברגה לנקיק בחריץ לבה. מעליה כבריח אחזו שאר מבני הגוף  בפיסה ממישורי אסטרואיד N87457

מהכרוכית המצחית עקבה מחצית תודעתה אחר שינויים בטבלאות הפיקוח. המצחית התנשאה מעל שאר המבנים המעוותים. גודל כל מבנה היה בממוצע 400 מטרים ריבועיים שנפרשו ללא אחידות כעקומה חלזונית עם זיזים וקוצים.

 

  • Blogger App Icon

לקריאה:

 ארוחת בוקר ישראלית

תומר נהיה מיליונר בגיל 30. להזנק השני הוא הצטרף כי לא הרגיש "באמת באמת" בליגת העושר  של "פורבס". אחרי ההזנק השלישי והאחרון,שהפך אותו למולטי מיליונר, נגמל גם מכסף. ביום הולדתו ה- 41, שנה לפני האקזיט, נשבע תומר שלא יעשה עוד עסקים לעולם, שלא יתפתה לזהב. בדרך לאקזיט הוא השמין, שתה, עישן שתי קופסאות סיגריות ביום, בלע סוכריות והריח אבקות. כדי לעמוד בהבטחתו קעקע NO MORE על גב כף יד ימין ותאריך של שנה מיום הקעקוע על גב כף יד שמאל. שבוע לאחר מכן, הופיע אצל המקעקעת וכאסיר התחיל לקעקע על רגליו קווי אורך כימים שחולפים וקו רוחב שחצה אותם מדי שבוע. שותפיו מינפו את מראהו המטורף, את הדחף שלו להיפטר מהסיוט ולהימכר במחיר שיא לחברת ענק, כדי לדרבן את העובדים הזוטרים להישאר עוד שעות בעבודה. הקעקועים פעלו כסם תשוקה ונהפכו לטרנד בעמק הסיליקון. תפוקת  המתכנתים עלתה, 15% מהם התמכרו לסמי מרץ. אלמלא אהבתו לקפה יתכן שהוא לעולם לא היה נגמל מכסף. תומר שנא את הקפה במוסדות הגמילה היוקרתיים. 

 

  • Blogger App Icon

לקריאה:

 הצב

הצב עקב אחר תנועת הגרף, עוצר מוחו מהפיתוי למצוא מסלול יעיל ממקור ליעד. הוא כיווץ בחוזקה את עיניו עד שכאב חד פשט בחלציו, הרפה והביט לשמש בעיניים. ריסי עפעפיו העליונים והתחתונים  רטטו. האור שנלכד בזקיקי השערות יצר שתי וערב של ייצוגי  X  ו- y שהסתרגו, התפתלו ויצרו גומחות. מוחו הסתחרר מנתונים מדומים, מופרכים, קרקע פורייה  לרשתות זרימה אין סופיות. תחושת הריחוף השפיעה על כל גופו....

לקריאה:

  • Blogger App Icon

 פגישת מחזור

שחמט לשלושה שחקנים שייך גם הוא לקטגוריית משחקי הלוח. מדובר בשדרוג המנהג לעקוב בעזרת העיתון אחרי קרבות מוח קלאסיים. בילדותנו, לכל עיתון מנייר היתה "פינת השחמטאי" ששידרה, הכי חי שאפשר היה אז, מהלומות והתחמקויות, ניצחונות ומפלות מהתחרויות  האחרונות בארץ ובעולם. עידן הרשת מחק את העיתון והכשיר חלקות פרא בשתי האונות לשמש מגרשי משחקים מלהיבי המון יותר משחמט. כל חפץ בר קוד הופך למשחק ותחרות נושאת פרסים. בקרוב, כשיחוברו העיניים למסדי הנתונים ישתובבו  סביבנו צגי אדם מסומני-תכלית מדורות שונים: iסקרינים, human פאדים, צאצאים מתוחכמים של ה"אדם המשחק".

 

לקריאה:

  • Blogger App Icon

נטאשה נטשה

שריקה ראשונה. אני באמצע קקי. לא יכול לזוז. רע מאוד. בעלי סופר שריקות, מהשלישית מכות. אני כורע תחת ענפי הבוגנוויליה הסגולה שמפרידה בינינו לבניין גבוה מאחורינו. בנייתו הושלמה בסתיו. הקבלן שמפחד ממני מנסה למכור "נאות פלורנטין" לזוג צעיר. אני רואה אותם מציצים מעלי כלפי ערימות הזבל וקקי חתולים על גגות החצרות הפנימיות של הבניינים בהמשך הרחוב. עוד שריקה. אני בצרות. הוא מפחד מהפקחים שמסתובבים ונותנים דו"חות. זהו, גמרתי ושועט הביתה.  ענבל ואפס, זוג השכנים מהדלת ממול, מאטים אותי, חוסמים את המדרגות.  אני מטפס על רגלי האפס שעולה בכבדות אחרי ענבל,השכנה שהכי אוהבת אותי. היא מחזיקה כלוב. האפס מנסה ללטף אותי. אני מתחמק ממנו. ענבל אומרת "תראה רוקי, הבאנו לך חברה".  אין לי זמן. אחר כך. בעלי יהרוג אותי.

לקריאה:

  • Blogger App Icon
bottom of page